Ako sa nepopáliť alebo aká dlažba je najlepšia okolo bazéna

Popálené chodidlo, modrina alebo zlomená noha. Najčastejšie úrazy, ktoré sa stávajú pri bazéne. Ak nemáte okolo dlažbu z travertínu.

 

Uvažujete nad tým, akú dlažbu a obklady zvoliť okolo bazéna? Nerobte kompromisy a myslite na pohodlie vás a vašej rodiny. Krása a praktickosť môžu ísť ruka v ruke vďaka prírode. Nič nedokáže pokaziť letnú idylku viac ako nešťastný úraz. Voda, ktoré je všade okolo bazéna, má na svedomí množstvo modrín, odrenín, či zlomenín. A nemusíte byť ani šantiacim dieťaťom. Stačí okamih – jeden neopatrný pohyb a nešťastie je na svete. Špeciálne vtedy, ak ste robili kompromisy pri výbere dlažby. My v TRAVERTE odporúčame klientom travertín.

Ideálny okolo bazéna

Travertín má totiž na svojom povrchu mierne póry, vďaka ktorým sa na ňom nedá pošmyknúť. Zároveň má aj výraznú akumulačnú schopnosť. Vďaka tomu sa travertínová dlažba nerozpáli a môžete po nej chodiť aj bosí. A to až do teploty 45 stupňov Celzia na priamom slnku. Niet sa preto čo čudovať, že takmer každá vila v Austrálii alebo na Floride má terasy a obklady okolo bazéna z travertínu.

Buďte nároční

Ak si teda vyberáte dlažbu alebo obklady okolo bazéna, nerobte kompromisy a buďte nároční. Bazén je jedným z kľúčových prvkov exteriéru vášho domu. Miestom relaxu, oddychu a stretávania sa s rodinou a priateľmi. Mal by pôsobiť esteticky a zároveň byť praktický. Travertín tieto nároky spĺňa dokonale.

O tom ako najlepšie využiť travertín v exteriéri alebo interiéri vášho domu sa s vami radi porozprávame osobne v našom showroome na Bancíkovej 1/A v Bratislave. Stovky inšpirácií a nájdete na  www.travert.sk/referencie.

PS: K dispozícii máte i zadarmo na stiahnutie: Katalóg 100 projektov z travertínu pre interiér a exteriér – ide o 100 projektov, ktoré sme zrealizovali pre našich klientov na Slovensku – nechajte sa inšpirovať.

Vladimír Jakáb, konateľ TRAVET s.r.o

Galéria