Ako spoznať kvalitný wellness hotel? Podľa obkladov a dlažby predsa

Aby bol váš romantický víkend alebo vysnívaná dovolenka skutočným relaxom, stačí si už pri výbere wellnes hotela všimnúť niekoľko varovných signálov. Jedným z nich je napríklad aj použitá dlažba alebo obklad okolo bazénov. Hotely, ak na wellness centre “nešilidi” a na wellness centre si dali záležať, budú mať obklady a dlažby z prírodných materiálov.

 

Urobili sme si malý prieskum medzi známymi, obchodnými partnermi, ale aj náhodnými respondentmi. Otázka bola jednoduchá: Ako spoznáte kvalitný wellness hotel, resp. podľa čoho si vyberáte wellnes centrum? Andrej Bičan v súťaži 5 proti 5 by mohol konštatovať, že 99 zo 100 Slovákov sa zhodlo na odpovedi CENA. Lenže, skutočne zhodlo? Jedna polovica narážala na cenu v zmysle DRAHÉ. Ak je niečo drahé, musí to byť podľa našich predpokladov aj dobré. Druhá polovica však odpovedala skôr na druhú časť otázky a pod pojmom cena mysleli LACNÉ – najlepšiu cenu. Jedni aj druhí môžu byť v konečnom dôsledku so svojim výberom spokojní, ale jedni aj druhí sa môžu poriadne napáliť, ak jediným kritériom výberu wellnes centra bude len cena. Užiť si kvalitný wellness okrem priateľského a odborne vyškoleného personálu chce i niečo viac.  Wellness totiž znamená užívať si pohodlie, relax, luxus a komfort. Predstavte si napríklad, že vyjdete z bazénu a pri prvom kroku sa šmyknete na podlahe. Prípadne ak má hotel i vonkajší bazén a rozpálená dlažba vám popáli nohy. V dobrom wellnes sa vám to skrátka nemôže stať. Nech si predavači šľapiek tvrdia čo chcú.

 

Dobré wellnes centrum spoznáte podľa dlažby a obkladov

Dobré wellnes centrum hotela už zo zásady nešetrí na kvalitnej dlažbe a obkladoch okolo bazénov. Tak ako vtáka spoznáte po perí a človeka po reči, tak aj dobré wellnes centrum spoznáte jednoducho podľa toho, či používa dlažbu a obklady okolo bazénov z prírodného materiálu alebo z umelých napodobenín.  Ak sa majiteľ wellnesu snaží ušetriť na dlažbe, či obkladoch, je to ako keby steak house šetril na mäse. Išli by ste na taký steak? Ak teda zbadáte wellnes centrum bez prírodného materiálu, choďte radšej na zmrzlinu, bude to príjemnejší relax. Kvalitné wellnes centrá po celom svete, ale už aj na Slovensku preto používajú prírodnú dlažbu a obklady okolo bazénov z prírodného materiálu travertín.. Okrem toho, že je prekrásny a dokonale si rozumie s vodou, je aj úžasne praktický. Vďaka miernej pórovitosti a výraznej akumulačnej schopnosti sa totiž na travertíne nedá šmyknúť a ani popáliť. A to až do teploty 45 stupňov Celzia na priamom slnku.

 

Už od pradávna nájdete travertín v tých najluxusnejších príbytkoch a v domoch úspešných ľudí s vkusom. Len za posledný rok sme realizovali desiatky kúpelní, dlažieb a obkladov okolo bazénov z travertínu v domoch a bytoch po celom Slovensku. Inšpirovať sa môžete z viac ako stovky našich realizácií na http://travert.sk/galeria-referencii. Ako jediní na Slovensku sa špecializujeme výhradne na import a realizáciu pokládok z jedného druhu kameňa – travertínu. Ak vás teda travertín oslovil, oslovte nás.

Príjemný pobyt v kvalitnom wellness hotely priatelia.

Vlado Jakab

www.travert.sk

Galéria