Inšpirovať sa vo svete je prirodzené, najmä ak ide o bývanie

Poznáte to nafúkané „Svoje si nedáme a cudzie nechceme.“? Ak by sme to pritiahli za vlasy, tak by sme mali všetci stále bývať v dreveniciach s hlinenou podlahou a robiť na panskom. Moderný človek, ktorý chce bývať na úrovni, preto nad takou hlúposťou môže maximálne mávnuť rukou.

Travertín dovážame z celého sveta

Napríklad moje auto je nemecké. Môj obed bol taliansky. Tričko, čo mám na sebe je indické. Popíjam brazílsku kávu a večer idem do kina na americký film. Z kina pôjdem rovno do môjho „travertínového“ bytu. Jeho národnosť sa však určiť nedá. A travertín neberie žiadny ohľad na štáty a ich národy.  Aj preto ho v TRAVERTE radšej dovážame z rôznych krajín Európy, aby sme vám ponúkli čo najširší výber.  Z viac ako sto druhov farebnosti a opracovania tohto nádherného prírodného kameňa si u nás vždy vyberie i ten najnáročnejší klient. Viac ako dvesto inšpirácií,  kde sme pre slovenských klientov realizovali projekty z travertínu sú toho dôkazom. Môžete si kvalitu našej práce pozrieť tu.

Inšpirujeme sa vo svete

Bez nátlaku priznávame: „Inšpirujeme sa vo svete!“. Francúzsko, Veľká Británia, Taliansko, Španielsko, Nemecko, USA alebo Austrália. Vo všetkých týchto krajinách poznajú veľmi dobre nadčasovú hodnotu travertínu. Domy z travertínu, ktoré som mal možnosť  či už osobne alebo prostredníctvom fotografií či videí vidieť, patria medzi najkrajšie na celom svete a pravidelne vyhrávajú i designerské súťaže. Napríklad, takmer každá vila v Austrálii alebo na Floride má terasu alebo obklad okolo bazénu z travertínu. Je to nielen estetické, ale aj veľmi praktické. Na travertíne sa totiž nepošmyknete, ani nepopálite a ešte nádherne vyzerá.

Celebrity a milionári chcú vo svojich domoch travertín

Travertín má vo svojich vilách oskarová herečka Hillary Swank, jedna z najlepších speváčiek na svete Beyoncé, speváčka Pink, vtipná rodinka Geissenovcov,  a ďalší ľudia po celom svete, ktorí sa chcú vymaniť z priemernosti. Vo Veľkej Británii, kde som sa s travertínom zoznámil po prvý krát, je symbolom nadčasovosti a originálnej domácnosti, ktorá nepodlieha lacným trendom. Inšpirácie z travertínu už využili vo svojich domoch aj známi slovenskí herci, športovci, speváci a manažéri. Ako to viem? Boli som pri tom!

Špecializujeme sa na poradenstvo, predaj a pokládku travertínu

TRAVERT s. r. o. je jedinou slovenskou spoločnosťou, ktorá sa výhradne špecializuje na dovoz, predaj a realizácie z travertínu. Viac ako 200 inšpirácií z travertínu, ktoré naša spoločnosť realizovala na Slovensku si môžete pozrieť v časti referencie alebo vám rád predstavím na osobnom stretnutí.

 

Príďte sa aj Vy inšpirovať svetom do nášho showroomu na Bancíkovej ulici 1/A v Bratislave. Pri prírodnom kameni platí zásada „raz vidieť a dotknúť sa, je lepšie ako sto krát počuť či vidieť na fotkách“.

Vladimír Jakáb, konateľ TRAVERT s. r. o.

Galéria