Kúpelňa z prírodného kameňa travertín – originálna a nadčasová

Postupne si v článkoch na tomto blogu píšeme, kde všade je možné travertín použiť. Travertín nájde uplatnenie ako exteriérová terasa i ako dlažba okolo bazénu. V dnešnom článku si povieme, prečo sa travertín ideálne hodí i  ako dlažba či obklad do vaše kúpelňe.

 

V spodnej časti článku pridávame i niekoľko fotografií nami realizovaných projektov. K dnešnému dňu sme na Slovensku realizovali viac ako 100 projektov o celkovej ploche viac ako 10 000m2. Všetky nájdete v časti referencie z travertínu TU . Pokiaľ máte záujem – tu je i výber piatich videí, kde sú videá o travertínových kúpelniach:

 

Video 1: Moderné kúpelňe z prírodného kameňa travertín 

Video 2: Travertínové kúpelňe

Video 3: Travertínéve kúpelňe 2

Video 4: Bazény v interiéri z prírodného kameňa travertín 

Video 5: Interiérová dlažba z travertínu 

Všetky videá našej spoločnosti nájdete na našom Youtube channel: TRAVERT TV 

 

 

Prečo si vybrať prírodný kameň travertín ako dlažbu a obklad do kúpelňe

Má nádherný nadčasový design

Ako vidieť z referencií nižšie, každý jeden kus travertínovej dlažby a obkladu je produktom prírody. Neexistujú dva totožné kusy travertínovej dlažby. Rôznorodá farebnosť, pórovitosť travertínu dá vašej kúpelňi nádherný design. Kúpelňa je teda nadčasová a krásna navždy. Nepodliaha aktuálnym trendom, ale bude “IN” navždy.

Travertín je vhodný do modernej ale i rustikálnej kúpelňe

Ako je vidieť z fotiek nižšie travertín je vhodný do modernej ako i rustikálne ladenej kúpelňe. V závislosti od toho aký štýl sa vám páči vám odporučíme vhodné opracovanie kameňa. V našom showroome máte na výber z viac ako 100 kombinácii farebnosti a úpravy travertínu – teda určite si vyberiete.

Travertín po impregnácii nevsakuje tekutiny – jednoduchá údržba

Po položení sa travertínová dlažba a obklad v kúpelňi celoplošne naimpregnuje impregnáciou Strong 2000. Následne kameň už nevsakuje tekutiny a údržba je minimálna. Nakoľko sa na povrchu travertínu nezachytáva voda, netvorí sa vodný kameň ani plesne. Postačuje teda len porch travertínu spláchnuť čistou vodou a hotovo. Travertín teda kombinuje design s praktickosťou.

Je dostupný za férovú cenu

Cena travertínovej dlažby a obkladov zodpovedá jej prírodnému charakteru. V závislosti od opracovania, farebnosti a hrúbky sa pohybuje okolo 75€ za m2. Za túto cenu od nás dostávate originálny produkt prírody nádherného designu a nadčasovosti. V tejto cenovej hladine niektorí výrobcovia “gresových umelín” predávajú travertínové napodobeniny.

Travertínové kúpelňe, ktoré realizovala naša spoločnosť nájdete TU. Všetky realizácie našej firmy si môžete stiahnuť i PDF formáte TU.

Výber niekoľko realizácií TRAVERT s.r.o.:

Galéria