Nasiakavosť travertínu a ako ju zastaviť pomocou impregnácie

Často sa stretávame s otázkou ako je to s udržovaním travertínu. S obavami klientov pred použitím prírodného kameňa v miestach, kde môže prísť k nasiaknutiu travertínu. Ako je to teda s nasiakavosťou travertínu, ako jej veľmi jednoducho zamedziť a urobiť z travertínu dlažbu či obklad s veľmi jednoduchou údržbou. 

 

Prírodný kameň travertín je prirodzene nasiakavý ako všetky prírodné materiály, teda obavy z nasiakavosti sú na mieste. Aby sa mohol používať v miestach, kde prichádza do styku s vodou resp. inými i agresívnejšími tekutinami je potrebné ho po pokládke naimpregnovať. Impregnácia je tekutina na báze nanotechnológií, ktorá spôsobuje hydrofóbny efekt. Tekutiny teda už nevsiakajú do kameňa, ale po ňom len stečú. To zabezpečí, že údržba povrchov ošetretných impregnáciou je omnoho jednoduchšia ako nenaimpregnovaných.

 

Po impregnácií je travertín nenasiakavý materiál a jeho údržba je veľmi jednoduchá.  Pri jeho použití sa nemusíte obmedzovať a môžete ho použiť ako dlažba či obklad do interiéru či exteriéru.  Dôkazom tejto skutočnosti je viac ako 125 nami realizovaných projektov, kde je travertín v priamom kontakte s vodou. Realizované projekty kúpeľní či exteriérových dlažieb okolo bazénov alebo fasád hovoria za všetko.

 

Nechajte sa inšpirovať našimi referenciami.

Odporúčanie:

Prečítajte si tiež článok: 10 x  prečo si vybrať prírodný kameň travertín 

Vo videu nižšie je krásne vidieť porovnanie nasiakavosti materiálov pred a po impregnácií. Impregnácia je dnes úplne bežná. Používa sa i na ochranu sedacích súprav, automobilov, oblečenia, keramiky, sanity, atď – všade tam, kde je potrebné povrch ochrániť pred nasiakavosťou.

 

Video: Ako sa správajú povrchy materiálov po impregnácií. 

 

Ak máte s použitím travertínu resp. impregnácie akékoľvek otázky zavolajte mi na tel. číslo: 0910 123 945. V Showroome travertínu máme k dispozícii i naimpregnované a nenaimpregnované vzorky travertínu a iných materiálov. Uvidíte teda rozdiel v nasiakavosti a správaní materiálu i naživo, nielen prostredníctvom videa.

 

Vladimír Jakáb

konateľ TRAVERT s.r.o.

Galéria